Stanica Wodna Spychowo - ul. Juranda 28 | 12-150 Spychowo

Śledz nas:

Spływy Kajakowe

Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowane przez nas spływy kajakowe szlakiem rzeki Krutyni. Zapewniamy transport Państwa oraz kajaków na dowolnie wybrany przez Was odcinek rzeki.
Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowane przez nas spływy kajakowe szlakiem rzeki Krutyni. Zapewniamy transport Państwa oraz kajaków na dowolnie wybrany przez Was odcinek rzeki.
PRZYGODA KTÓREJ NIE ZAPOMNISZ

Zapraszamy wszystkich chętnych na organizowane przez nas spływy kajakowe szlakiem rzeki Krutyni. Zapewniamy transport Państwa oraz kajaków na dowolnie wybrany przez Was odcinek rzeki. Mogą Państwo sami zdecydować, jaki poziom trudności oraz jakiej długości trasa Państwu odpowiada. Dla spływów kilkudniowych zapewnimy noclegi oraz pełne wyżywienie. Stanica Wodna w Spychowie znajduje się w połowie szlaku kajakowego, dlatego też jesteśmy idealną bazą wypadową do poznania tej przepięknej trasy. Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane! Opowiemy o przebiegu trasy, doradzimy, jak się do niej przygotować! Stanica Wodna w Spychowie posiada własną wypożyczalnię sprzętu wodnego: łodzi oraz kajaków z pełnym wyposażeniem (kapoki, siedziska, wiosła).

SZLAK KAJAKOWY – RZEKA KRUTYNIA

Krótka charakterystyka szlaku: jeden z najpiękniejszych i zarazem najbardziej uczęszczanych szlaków w Polsce, rozsławiony przez Melchiora Wańkowicza w książce „Na tropach Smętka”; jeziora połączone różnej maści i wielkości strugami i rzekami (o różnych nazwach, co częste na Mazurach, dopiero końcowy odcinek cieku nosi nazwę Krutyni) to idealne warunki dla kajakowej turystyki wypoczynkowej, umożliwiają spływanie z noclegami nad jeziorem; jeśli ktoś woli samotność, powinien wybrać się poza sezonem letnim albo zaraz na początku wakacji; pola biwakowe płatne przeciętnie od 5 zł do 10 zł od osoby; na niektórych przenoskach można odpłatnie (za 3 -5 zł od kajaka) skorzystać z wózka do przewozu kajaków.