ATRAKCJE

moc aktywnego wypoczynku

Położenie geograficzne stanicy wodnej w Spychowie, gwarantuje piękno przyrody. Puszcza Piska w której jest umiejscowiona jest wyjątkowy, z powodu bycia najwiekszym kompleksem leśnym na obszarze całych Mazur. Aż połowę tego kompleksu stanowi Mazurski Park Krajobrazowy. Jest to również największe skupisko “sosny mazurskiej” oraz torfowisk w tej części kraju. Dodatkową atrakcją mogą być rykowiska, które rozpoczynają się w drugiej połowie września. Przez ponad 4 tygodnie, można usłyszeć to rzadkie i niespotykane dla innych regionów widowisko. 

Pobyt w naszym ośrodku, to nie tylko piękno przyrody. To również bogata historia regionu, a także sporty wodne i inne formy aktywnego wypoczynku.
Na ternie naszego ośrodka znajduje się park linowy, plaża, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, boisko do gry w kosza, stoły do ping-ponga, a także automaty zręcznościowe. Mają Państwo możliwość wypożyczenia kajków, rowerów wodnych czy łodzi wiosłowej. Wynajmujemy również rowery naszym gościom. Dodatkowo jest miejsce do organizacji ognisk. Serdecznie zapraszamy!

Posiadamy największą bazę sprzętu wodnego w Spychowie. Większość to nowoczesne kajaki polietylenowe – 1, 2 i 3 osobowe. Organizujemy spływy kajakowe na całym szlaku Krutyni.

Nasz nowoczesny park linowy posiada aż 5 tras i aż 63 przeszkody. Zróżnicowanie tras zapewni rozrywkę każdemu. Wybierz się na wycieczkę wśród koron drzew. Instalacje parku i sprzęt asekuracyjny przechodzą coroczne przeglądy.

Jest wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić w okolicy. Przedewszystkim cerkiew w Wojnowie czy leśniczówkę Pranie.

Grupom zoorganizowanym jesteśmy w stanie zapewnić przewodnika turystycznego, który z przyjemnością i prawdziwą pasją pokaże najciekawsze historycznie miejsca w promieniu 50 km. Oczywiście z racji wielu zabytków, prawdopodbnie szlak turystyczno-historyczny nie zakończyłby się na jednym dniu. To Wy decydujecie jak chcecie u nas spędzić czas.

Park Linowy

5 tras o różnym poziomie trudności

Nasz park linowy to 5 tras i 63 przeszkody. Łączna długość wszystkich tras to ponad 800 metrów dobrej zabawy. Każda trasa posiada zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 
Zapraszamy na godzinną lub dłuższą zabawę na wysokości od 5 do 10 metrów nad powierzchnią ziemii. Instalacje parku i sprzęt asekuracyjny przechodzą coroczne przeglądy.

ŻÓŁTA

Trasa dla najmłodszych

NIEBIESKA

Trasa dla zaawansowanych

CZERWONA

Trasa klasyczna

ZIELONA

Trasa klasyczna

CZARNA

Trasa zjazdowa

Trasa żółta – trasa przygotowana dla najmłodszych od 3 roku życia. Trasa jest dodatkowo zabepieczenia, tak by dziecko nie mogło wypaść. Użyte materiały i sposób zapieczenia, sprawia, że dzieci są w pełni bezpieczne.
Trasa niebieska – najbardziej skomplikowana trasa w naszym parku linowym, przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników!
Trasa czerwona – trasa dla początkujących i średniozawansowanych. Klasyczna urozmaicona z dużą ilością przeszkód.
Trasa zielona – trasa dla początkujących i średniozawansowanych. Klasyczna urozmaicona z dużą ilością przeszkód.
Trasa czarna – trasa zjazdowa. Specjalnie przygotowana dla miłośników zjadów tyrloką. Trasa obejmuje 5 zjazdów o długości ok. 300 m, w tym jeden na deskorolce.

Zapewniamy dreszczyk emocji rodzinom, grupą zoorganizowanym, a także klientom indywidualnym. Kochamy integrować ludzi podczas wyjazdu firmowego. Stawiamy na aktywny wypczynek.

Euro-bungee to również doskonała rozrywka.  Obojętnie w jakim wieku jesteś, gwarantujemy Ci dobrą zabawę. Ogromna trampolina, na której w sposób swobodny możesz wykonywać akrobacje i ewolucje w powietrzu. Specjalne uprzęże ułatwiają ruch w powietrzu. Skoczek zapięty w specjalistyczną upsąż, odbija się od tranpoliny i unosi się do wysokości 8 metrów, gdzie można wykonywać salta.

By rozpocząć zabawę z Euro-bungee nie musisz mieć doświadczenia, wykfalifikawony instruktor pokieruje Cię co robić i zadba o Twoje bezpieczeństwo. Pomoże Ci również w odpowiedni sposób założyć uspąż. 

 

WARTE ZOBACZENIA

SPŁYWY KAJAKOWE - SZLAK KRUTYNI

Nasza przystań jest cześcią wielkiego szlaku kajakowego – szlaku Krutyni. To właśnie na cześć, części szlaku piegnącego od rzeki Krutyni do miejscowości Zgon nazwano cały szlak. Charakteryzuje się on bogactwem przyrody, wąskich przesmyków czy małych malowniczych jezior. Odcinek ten łączy się z Wielkimi Jeziorami w Rucianych – Nidach. Organizujemy spływy kajowe jedniodniowe oraz wielu dniowe z wyznaczonymi miejscami noclegowymi. Z naszej oferty skorzystać mogą firmy, biura turystyczne, osoby prywatne, grupy zoorganizowane. Uświetlnij wyjazd integracyjny lub szkolenie wyjątkową atrakcją. Zżyj się z naturą podczas wielu godzin w kajaku, spędzając noc przy ognisku w dobrej atmosferze po wysiłku fizycznym. Czy w życiu może być coś piękniejszego?

Szlak-Krutyni-756x1024-1 (1)

CENNIK SPRZĘTU WODNEGO I TRANSPORTU NA SZLAKU

CENY TRANSPORTU

Aktualny cennik

Ceny dotyczą transportu dla maksymalnie 8 osób.
W przypadku chęci skorzystania z tej usługi, prosimy o uprzedni kontakt i określenie ilości uczestników.

WYPOŻYCZALNIA
SPRZĘTU WODNEGO

Aktualny cennik

Wypożyczając sprzęt, pamiętaj, że jesteś za niego odpowiedzialny. Dbanie o niego podczas użytkowania zapewnia bezpieczeństwo również innym! Pamiętaj, żeby nie ratować sprzętu za wszelką cenę – życie ludzkie jest najważniejsze! W przypadku utraty sprzętu, z pewnością się porozumiemy.

SZLAK KRUTYNI I JEGO CIEKAWOSTKI

Jest to jeden z najpiękniejszych i najdłuższych szlaków kajakowych w Polsce. Podzielony na trzy odcinki: swój bieg rozpoczyna na pojezierzu Mrągowskim , odcinek Krutynia – Zgon, Wielkie Jeziora. Górny odcinek zawiera dużą jednorodność, środkowy skupia się wśród wąskich strug i dziewiczej przyrody, ostatni to wielkie jeziora mazurskie. Szlak został rozsławiony na skalę Polski przez Melchiora Wańkowicza w książce “Na tropie Smętka”. Jest to również jeden z najpopularniejszych szlaków wodnych Mazur. Poniżej zaznaczyliśmy 36 najciekawszych miejsc na terenie szlaku. Kolorem pomarańczowym zaznaczyliśmy najciekawsze miejsca w okoł stanicy.

0,00 km

MŁYNIK – OSADA NAD JEZ. GIELĄDZKIM, MOŻLIWOŚĆ BIWAKOWANIA

1,20 km

JEZ. GIELĄDZKIE –  KOŚCIÓŁ EWANGELICKI, PLAŻA, MOST DROGOWY I KOLEJOWY

5,20 km

WYPŁYW NA JEZ. LAMPACKIE – PAŁAC NEOGOTYCKI I STANICA WODNA PTTK

8,70 km

PRZESMYK NA JEZ. LAMPASZ

14,70 km

WYPŁYW SOBIEPANKI – HOLOWANIE KAJAKA AŻ DO NASTĘPNEGO JEZIORA

15,70 km

JEZ. KUJNO

18,90 km

WYPŁYW GRABÓWKI

19,70 km

JEZ. DŁUŻEC

23,20 km

PRZEPŁYW NA JEZ. BIAŁE – NA NAJWIĘKSZEJ WYSPIE – SĄ MIEJSCA BIWAKOWE

26,20 km

WYPŁYW DĄBRÓWKI

28,70 km

JEZ. GANT

30,70 km

WYPŁYW BABIĘCKIEJ STRUGI

33,70 km

UJŚCIE RZEKI BABANT

42,20 km

STANICA WODNA PTTK BABIĘTA – ZA NIĄ ELEKTROWNIA WODNA, MŁYN Z RESTAURACJĄ

44,80 km

JEZ. ZYZDRÓJ WIELKI – W POŁOWIE DŁUGOŚCI NA WYSPIE ŁADNE MIEJSCE BIWAKOWE

46,20 km

SZEROKI PRZESMYK NA JEZ. ZYZDRÓJ MAŁY

49,70 km

WYPŁYW SPYCHOWSKIEJ STRUGI – PRZENOSKA PRZY ŚLUZIE PRAWĄ STRONĄ

52,70 km

SPYCHOWO – STANICA WODNA SPYCHOWO PTTK

54,50 km

Z PRAWEJ WEJŚCIE NA JEZ. KIERWIK

57,40 km

JEZ. ZDRUŻNO – NA LEWYM BRZEGU DWA MIEJSCA BIWAKOWE

61,50 km

PRZESMYK NA JEZ. UPLIK – MOST, Z LEWEJ POLE NAMIOTOWE,
Z PRAWEJ SKLEP

65,50 km

JEZ. MOKRE – Z PRAWEJ MIEJSCOWOŚĆ ZGON,
STANICA WODNA PTTK

68,70 km

JAZ NA POŁĄCZENIU Z JEZ. KRUTYŃSKIM, PRZENOSKA 20 M

70,10 km

WYPŁYW RZEKI KRUTYNI

72,80 km

KRUTYŃ – STANICA WODNA PTTK, RESTAURACJE, SKLEPY, POLA BIWAKOWE

73,80 km

KRUTYŃSKI PIECEK – MŁYN,
PRZENOSKA PRAWĄ STRONĄ PONAD 100 M

76,60 km

ROSOCHA – MOST DROGOWY, BAR

80,20 km

JEZ. DUŚ NAD KTÓRYM LEŻY DAWNY PRAWOSŁAWNY KLASZTOR FILIPONÓW

81,70 km

WOJNOWO – DREWNIANY MOST DROGOWY, WE WSI CERKIEW Z XX W.

83,20 km

MOST DROGOWY W UKTCIE, WE WSI RESTAURACJE, BARY I SKLEP

84,70 km

UKTA –
STANICA WODNA PTTK

89,40 km

NOWY MOST – STANICA WODNA PTTK

91,80 km

JEZ. GARDYŃSKIE, ZA NIM JEZIORA MALINÓWKO I JERZEWKO 

92,20 km

WYPŁYW RZEKI,
W IZNOCIE MOST DROGOWY

95,70 km

UJŚCIE KRUTYNI DO JEZIORA BEŁDAN