Stanica Wodna Spychowo - ul. Juranda 28 | 12-150 Spychowo

Śledz nas:

O nas

Stanica Wodna Spychowo położona jest w lesie na skraju Puszczy Piskiej, przy ujściu Spychowskiej Strugi (do jez. Spychowskiego będących częścią szlaku kajakowego rzeki Krutyni. Stanowi doskonałe miejsce na rekreację i bazę wypadową do wycieczek po okolicach. Turystyka kajakowa, wędkarstwo, wycieczki piesze i rowerowe na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego to tylko niektóre z możliwości aktywnego wypoczynku.
Okoliczne jeziora, to raj dla wędkarzy. Obfitują one w wiele gatunków ryb i na pewno nikt nie wróci z połowu z pustymi rękami. Zimą zachęcamy do nart biegowych, sanek dla dzieci i przejść Parku Linowego. Organizujemy również kuligi z ogniskami oraz wędkarstwo podlodowe. Poza sezonem letnim organizujemy Rodzinne Boże Narodzenie, Sylwestra, Wielkanoc, pobyty weekendowe, spotkania integracyjne dla firm zielone szkoły oraz imprezy okolicznościowe.
Stanica Wodna Spychowo położona jest w lesie na skraju Puszczy Piskiej, przy ujściu Spychowskiej Strugi, będących częścią szlaku kajakowego rzeki Krutyni.

Plaża

Własna na rzece z pomostem, 1 km do plaży na jeziorze

Parking

Monitorowane-płatne miejsca parkingowe na terenie.

Transfer

Usługi transferu z dworca kolejowego i autobusowego.

Wi-Fi

Cały obiekt znajduje się w zasięgu bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Rowery

Oferuje możliwość płatnego wypożyczenia rowerów.

Plac zabaw

Plac zabaw dla dzieci

Ognisko i Grill

Miejsca na ognisko i możliwość wypożyczenia grilla.

Na terenie Stanicy Wodnej Spychowo funkcjonuje Park Linowy z 5 trasami do pokonania (w tym również z trasą dla najmłodszych dzieci) – 63 przeszkody o łącznej długości ponad 900m, gwarantujący świetną i bezpieczną zabawę pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej.

Nasi goście mają możliwość skorzystania również z rowerów, kajaków, łodzi, tenisa stołowego i automatów zręcznościowych. Na terenie obiektu można pograć w siatkówkę i kosza.

W promieniu zaledwie 30 km od Stanicy znajdziecie Państwo kolejne atrakcje takie jak Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, klasztor i cerkiew prawosławną w Wojnowie oraz Leśniczówkę Pranie i inne. Równie blisko jest do Mikołajek i Rucianego – Nidy gdzie można pożeglować i odbyć rejs statkiem po mazurskich jeziorach, Mrągowa z miasteczkiem westernowym Mrongoville i Picknikiem Country oraz Szczytna.